Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Elhunyt Szente Gyula, a Pannonia gyár főkonstruktőre! ("͍gy gondozd a Pannoniádat")

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Elhunyt Szente Gyula, a Pannonia gyár főkonstruktőre! ("͍gy gondozd a Pannoniádat")

    Fóti Gyuszi e-mailt küldött sajnos rossz hírrel:


    Elhunyt Gyula bácsi !

    A temetés csendjét jó lenne, ha néhány Pannonia motorkerékpár hangja megtörné és az utolsó földi útján elkísérné Szente Gyulát.


    Temetés : 2013. Július 1. ( hétfő )
    Farkasréti temető 10:30
    Pannoniások gyülekezője 10:00 kor a főbejáratnál.


    Részletek :
    www.pannoniamgtsz.hu
    A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

    #2
    Legyen neki könnyű a föld!
    sepy kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      ...és széles az égi aszfaltcsík!
      sepy kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Béke poraira!
        Részvétem a családjának!
        barna és sepy kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Nyugodjék békében! Nagyon nagy koponya volt!
          sricsi70 kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Nyugodjék Békében!

            A fia ezt írta róla a Facebookon:

            "Apám, Szente Gyula, a Csepel Motorkerékpárgyár volt főkonstruktőre szép csendben meghalt.

            Már az óvodában is kerékpár volt a jele, de egy gumót rajzolt a két kerék közé, /szerinte az volt a motor”¦/ és ezért egy emlékezetes nagy pofont kapott. Ez szerencsére nem tartotta vissza attól, hogy a későbbiekben a Pannonia T5 , P10, a legendás P20, valamint a P21 szülőatyja legyen. Sajnos a következő nagy pofonnal nem tudott mit kezdeni:
            A KGST úgy döntött, hogy nem kell Magyarországnak motorkerékpár gyártás. Lojalitására jellemző, hogy 26 év minden napi motorozás után soha többet nem ült motorra”¦. Bár átnyergelt az Ikaruszhoz, de aki már „egykerekezett” annak nem igazán izgalmas feladat egy négykerekű büdös csiga”¦
            Szívem szerint hamvait Csepelen a Kísérleti műhely mögött lévő „döntögetős"-ben szórnám szét ,
            /úgy százötven körül,/ de a magyar jogszabályok ezt nem engedélyezik. Tudomásom szerint több tucat eredeti állapotú Pannonia P20-as van az országban, amelyeket apám által írt könyv alapján újítottak, vagy tartottak karban és igazi családtagként kezelnek, ezért szeretném, ha megosztanátok ezt az írást:
            Szeretném, ha apámat, / bár csendes temetést tervezünk../ néhány másodperces P20-as motortúráztatás és dudaszó mellett tudnánk utolsó útjára küldeni”¦ A temetés Július 1. lesz, sajnos még nem tudom, hogy hol de hamarosan közzéteszem.
            Szívesen látnék egy-két Pannonia barátot. Remélem el tudtok jönni.
            Köszönöm mindenkinek, aki segít!
            Szente Gábor"
            ptm004, -t5- és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Fóti Gyuszi levele:
              "38 éve zárt be a Pannonia gyár.
              1975.október 24.Egy kis film ami ott lett forgatva 2 éve ":


              https://www.youtube.com/watch?v=7OuSbUbTqyE
              Ricsi95D, Titus és 2 további látogató kedvelte ezt.
              A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

              Komment


                #8
                Köszönjük hogy feltetted ezt a videót. Nekem tetszett annak ellenére is hogy szomorú apropója van. Jó volt látni belülről a gyárat.

                Komment


                  #9
                  Ezt láttátok? Elég későn volt!
                  A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                  Komment


                    #10
                    Én pl nem láttam de köszönöm neked hogy most megnézhettem!

                    Komment


                      #11
                      Elhunyt Dr Kovács Miklós a Pannonia gyár fejlesztő mérnöke.
                      A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X